Štai ir baigėsi dvejus metus trukęs Europos projektas ,, Comenius – mokymasis visą gyvenimą‘‘, kurio metu mūsų mokiniai susipažino su Bulgarijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos kultūra bei tradicijomis. Šio projekto finalas buvo minėtų šalių mokinių ir mokytojų apsilankymas Lenkijoje. Pirmąją lankymosi dieną projekto dalyviai žavėjosi Krokuvos senamiesčiu. Kitą dieną Naujojo Targo Privačios bendrojo lavinimo jaunimo mokyklos (Šv. Katažinos g.) šeimininkai pagal tradiciją mus pasitiko su duona ir druska .Po to kiekviena šalis reprezentavo multimedijos pristatymus, skirtus gimtiesiems liaudies šokiams bei regioninei muzikai. Didelį svečių susidomėjimą sukėlė mokyklos šaudykla, kurioje kiekvienas turėjo galimybę pasitikrinti šaudymo gebėjimus. Po pietų Krempachuose visų laukė kitos pramogos. Kultūros namuose įvyko regioninės mados pasirodymas, kuriame kiekviena dalyvaujanti projekte šalis pristatė savo tautinius drabužius ir liaudies šokius. Paskutinis akcentas buvo grupės ,,Žaliasis jovaras‘‘pasirodymas.
Penktadienį jaunimas kartu su mokytojais išvyko į Kluškovce, kur lyno bėgiais kilo į Wdžar. Čia žavėjosi puikia Tatrų, Pieninų, Gorcų ir Čorštinskio ežero panorama. Didelį džiaugsmą visiems suteikė važinėjimasis kalnų siauruoju geležinkeliu ,,Alpine Coaster‘‘. Iš Kluškovce visi išvyko į Niedzicą, kur pamatė užtvanką, Dunajeco pilį ir susipažino su šio regiono legendomis. Paskutinė šios dienos pramoga – plaukimas Dunajecu. Oras buvo puikus ,todėl visi projekto dalyviai žavėjosi vienu puikiausių upės lūžių Europoje. Kai kurie turėjo galimybę išbandyti plukdytojo gebėjimus.
Šeštadienis – paskutinė lankymosi Lenkijoje diena, turtinga įvairių pramogų. Iš pat ryto mokiniai ir mokytojai išvyko į Zakopanę. Važiuodami žavėjosi puikiais kraštovaizdžiais, Ludzmiežo sanktuariumu bei Chocholovių regiono architektūra. Išvyka į Tatrus prasidėjo pakilimu lyno takeliu į Kasprowy Wierch, kur visi užgniaužę kvapą grožėjosi kalnų didybe ir puikia Podhalės panorama. Lenkijos žiemos sostinės apsilankymas neapsiėjo ir be vizito į Wielka Krokiew ( kur drąsiausieji jautiesi kaip tikrieji slidininkai) bei pasivaikščiojimo Krupówki gatve. Vakare visų laukė tarptautinė šventė: šokiai pagal góralių kapelos muziką bei suvenyrai, kurie paliks nuostabius prisiminimus apie vizitą į Lenkiją.
Ankstų sekmadienio rytą atėjo laikas atsisveikinti. Niekas apsikabindamas netarė žodžio ,,ate‘‘ ar ,,sudie‘‘, tačiau visi sakė ,,iki pasimatymo‘‘, ,,dar susitiksime‘‘. Iš tiesų, nors ,,Comenius‘‘ programa pasibaigė, tačiau pažintys, ryšiai ir draugystė liks ilgam.