W dn. 12-16 września 2016r. w Trokach  10 uczniów i 2 nauczycieli Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Wilnie wzięło udział w projekcie ,, Świadomość ekologiczna młodego Polaka i Litwina” , zorganizowanego przez ZSE w Kielcach. Ze strony organizatorów do Trok przyjechało 10 licealistów i 2 opiekunów z  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika.

Celem projektu jest kształtowanie świadomości ekologicznej  i postaw przyjaznych środowisku, poznaniu współczesnych problemów ekologicznych Ziemi,  stanu  środowiska swego regionu. Projekt miał także na celu promowanie  przyjaźni wśród młodzieży z Polski i Litwy  i pogłębienie wzajemnych kontaktów, stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniem, wiedzą, kształtowanie postawy tolerancji, szacunku.

Cele projektu zostały zrealizowane poprzez różnorodne działnia z wykorzystywaniem metod pozaformalnych np. burza mozgów, pantomima, drama, praca z kamerą itd.

Z rezultatami projektu zostaną zapoznani wszyscy uczniowei gimnazjum.