W ostatnim tygodniu października 2016 r. w Gimnazjum został podsumowany projekt „Zaczęło się w Poznaniu…”

24 października w Gimnazjum odbyła się prezentacja rysunków, ilustrujących legendy wielkopolskie. Prace uczniów klas 5 – 8 powstawały na lekcjach języka polskiego i plastyki. Na wystawie pokazane zostało wiele interesujących prac, na szczególną uwagę zasłużyły ilustracje Weroniki Głuszkiewicz (6a),  Kamili Uszyło (7a) i Alety Kosteckiej (8b).

Natomiast w dn. 28 – 30 października grupa młodzieży naszego Gimnazjum i szkoły im. Szymona Konarskiego w Wilnie zwiedziła stolicę Wielkopolski  – Poznań i jego okolice (Gniezno i Kórnik).

Projekt, dzięki któremu młodzież poznała historię i tradycje Wielkopolski, jest współfinansowany ze środków MSZ RP.