W ramach projektu Erasmus+ w dniach 14 – 20 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli szansę zwiedzić Walię i zapoznać się z kulturami państw europejskich, takich jak Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska i Włochy. Było to niesamowite doświadczenie dla każdego ucznia, a także nauczyciela.

Czekało nas wiele zajęć sportowych, jak na przykład trzygodzinowa przejażdżka rowerami przez miasteczka Walii, budowanie tratwy i próby przepłynięcia nią na drugi brzeg jeziora i wiele innych wyzwań. Nie ominęła nas nauka narodowych tańców, piosenek i gier.

W Wielkiej Brytanii również było wiele  do zwiedzania. Już w pierwszym dniu zachwyciły nas  Londyn i Llanelli, różnorodność przyrody walijskiej. Mieliśmy możliwość odbycia wycieczki do Cardiff i zwiedzenia Millenium Stadium, w którym odbędzie się tegoroczny finał Ligi Mistrzów UEFA.

Poznaliśmy wielu nowych ludzi żyjących w różnych otoczeniach i kulturach. Znaleźliśmy nowych przyjaciół. Zapoznaliśmy się bliżej z państwami Europy.

Był to już ostatni wyjazd w ramach tego projektu, ale mamy możliwość kontynuować zawarte przyjaźnie. Erasmus+ pozostawił wiele wrażeń, zyskaliśmy nowych przyjaciół, nabyliśmy sporo wiedzy i nauczyliśmy się szanować innych ludzi, tolerować różne rasy, religie, poglądy oraz kultury. To doświadczenie pozostanie w sercu każdego, który był z nami w tej trzyletniej podróży edukacyjnej. Jesteśmy wdzięczni naszej szkole, organizatorom tego projektu i wszystkim uczestnikom za taką nadzwyczajną możliwość.

Magdalena Wojnicz, 8a klasa