Uczniowie gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie wzięli udział w projekcie „ Nauczam segregacji”, organizatorem którego jest instytucja publiczna m.Wilna ,,Centrum rozstrzygania problemów”.”

23 października, uczniowie klas 1A i 1C gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie wraz z panią od chemii Teresą Samsonow udali  się do wileńskiego przedszkola „Pagrandukas”, aby nauczyć przedszkolaków jak prawidłowo segregować odpady.

W XXI wieku jest to temat bardzo aktualny, ponieważ śmieci na Ziemi z każdym rokiem  jest coraz więcej.

Uczniowie GAMu przyszykowali program edukacyjno – dydaktyczny na temat segregacji śmieci. W tym celu sporządzili rekwizyty z kartonu w postaci kontenerów, pozbierali śmiecie służące jako elementy zabaw edukacyjnych i ułożyli piosenkę na temat ekologii, którą potem wspólnie zaśpiewali.

W rezultacie pobytu gimnazjalistów w przedszkolu przedszkolacy zapoznali się z przeznaczeniem kolorowych koszy na śmieci. Zostały wyjaśnione pojęcia „ekologia”, „odpady”, „prawidłowe segregowanie śmieci”, potrzeba ochrony  środowiska i zachowanie porządku w miejscu przebywania.

„Mali ekolodzy” aktywnie uczestniczyli w ekologiczno – edukacyjnej imprezie.

Mamy nadzieję, że naszą wizytę zapamiętają  i będą tak jak my, troszczyli się o czystość na Ziemi.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________