W dniach 18-20 kwietnia w Gimnazjum Adama Mickiewicza w Wilnie zostały zorganizowane Trzy Dni Nauk Przyrodniczych. Uczniowie w ciągu tych trzech dni na wzór flagi Państwa Litewskiego ubierali się kolejno w kolorze żółtym, zielonym oraz czerwonym.

Tematem pierwszego dnia były „Cuda Układu Słonecznego“. Uczniowie ubrani na żółto w ciągu dnia oglądali tematyczne filmy edukacyjne, wzięli udział w wykładzie „Parada planet“ oraz zwiedzili Planetarium.

Temat następnego dnia – „ Chronione tereny na Litwie“. Społeczność gimnazjum ubierała się na zielono. Uczniowie przygotowali prezentacje na temat chronionych terytoriów Litwy. Odbył się konkurs wiedzy. Klasy 1-e gimnazjalne zwiedziły Narodowe Centrum Odwiedzajacych Obszary Chronione, gdzie wysłuchali wykładów.

W dniu trzecim obowiązywał kolor czerwony. Celem imprez tego dnia było zapoznać i poszerzyć wiedzę uczniów na temat Czerwonej Księgi gatunków zagrożonych wyginięciem na Litwie.

Dni Nauk Przyrodniczych cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Aktywny udział dzieci i młodzieży w konkursach przyniósł im wiele satysfakcji. Poprzez cykl niecodziennych lekcji uczniowie odkrywali ciekawy świat nauk przyrodniczych.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————