Zbieraj ziółka na przypadki, kiedy przyjdzie niemoc zdradki.
Rok szkolny 2017 – 2018 w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza upływa w towarzystwie roślin leczniczych.
Zapoznano się z ich właściwościami, dowiedziano się od jak dawna ludzie uprawiają zioła, zasadzono je na klombie przy szkole.
Swoją znajomość z roślinami uczniowie klas 8 zaczęli jesienią, gdy na lekcjach historii zbierali materiał o ogrodach klasztornych i zajęciach zakonników w średniowieczu.
Wiosną ucznie klas 7 i 8 zostali zaproszeni na degustację herbat leczniczych, które pomagają wzmocnić wyczerpany zimą organizm albo zwalczają infekcje.
Na początku maja pod oknami gabinetu biologii zostały zasadzone lawenda, bazylia, hyzop, a w sadzie szkolnym urządzono rabatę w kształcie Litwy i zasiano ją złotymi leczniczymi nagietkami.

ziola