Uczniowie GAM uczestnikami akcji „Jabłko zamiast paierosa!“
31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Tegoroczny temat obchodów to „Tytoń i choroby serca”.
Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 milionów to kobiety. Podejmowane działania antynikotynowe mają na celu uświadomić i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła, trzustki oraz chorobami serca.
To świetna okazja, aby uświadomić sobie, jak bardzo nałóg palenia krzywdzi nasz organizm. To nie tylko nieestetyczne, pożółkłe dłonie i paznokcie czy nieświeży oddech. Te widoczne gołym okiem skutki wieloletniego palenia nie są w stanie przekonać większości palaczy do rzucenia szkodliwego nałogu.
Uczniowie Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie wzięli udział w tegorocznej akcji „Jabłko zamiast papierosa!“ i na ulicach Wilna rozdawali jabłka palącym osobom, propagując zdrowy tryb życia.
Organizatorzy B. Romanowska,
H. Murmulienė