W tym roku w naszym gimnazjum był realizowany projekt „ Moje wymarzone miejsce pracy”. Projekt miał na celu wsparcie uczniów w wyborze dalszego kształcenia, zawodu i planowania kariery zawodowej.

Pozwolił na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy w danym zawodzie, na określonym stanowisku pracy. Uświadomił uczniom konieczność budowania prawidłowych relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy oraz pomógł w uświadomieniu uczniom związku pomiędzy własnym wysiłkiem, włożonym w wykształcenie i zdobywanie lub rozwijanie posiadanych umiejętności a przyszłą karierą zawodową. Jego celem było również zdobycie umiejętności analizowania możliwości zatrudnienia na krajowym rynku pracy, jak również zdobywanie przez uczniów umiejętności aktywnego poszukiwania pracy.

W wyniku współpracy uczniów pracujących pod kierunkiem nauczycieli powstały projekty wymarzonych lub wybranych przez uczniów miejsc pracy.

26 kwietnia br.odbyło się podsumowanie całorocznego projektu ,,Moje wymarzone miejsce pracy”. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, zaangażowaniem oraz kreatywnością. Komisja miała nie lada zadanie, by wyłonić zwycięzców. Zostali nimi: uczniowie 8b klasy oraz gimnazjaliści 2a i 2c klasy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu i mamy nadzieję, że na przyszłość on się stanie sposobem na kształcenie zawodowe młodzieży albo tradycją w naszym gimnazjum.