98 rocznica Odzyskania Niepodległości Litwy, 26 rocznica Odrodzenia Niepodległości Litwy

W tym roku szkolnym imprezy poświęcone ważnym datom w historii Litwy i Polski są przygotowywane przez najmłodszych uczniów gimnazjum. W listopadzie uczniowie przedstawili osiągnięcia ludzi kultury, sztuki, sportu, którzy tworzyli w Polsce od 1918 roku aż do dnia dzisiejszego, natomiast w wigilię 26 rocznicy Odrodzenia Niepodległości Litwy uczniowie przedstawili osiągnięcia ludzi kultury, sztuki, sportu, którzy tworzyli w tym okresie na Litwie.

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swe zdolności. Wcielali się w rolę lotników- Dariusa i Girienasa, „bronili” małp na Borneo, tańczyli walca, grali na pianinie, walczyli na pięście, podnosili ciężary, grali w tenisa, recytowali wiersze. Była też rewia mody.
W przygotowaniu imprezy pomagali starsi koledzy. Zrobili prezentację multimedialną. Upiększeniem uroczystości były piosenki litewskie wykonane przez uczennice klas piątych i siódmych. Tradycyjnie imprezę upiększył zadziorny taniec litewski w wykonaniu „Stu uśmiechów“.