Obchody rozpoczęliśmy na sportowo – 100 uczniów przebiegło stumetrówki.
Kolejnym wydarzeniem była zorganizowana przez nauczycieli języka litewskiego „Bitwa umysłów” dotycząca wiedzy uczniów klas 1 i 2 gimnazjalnych o Litwie (literatura, historia, geografia i dziedzictwo UNESCO, wielcy ludzie). O tytuł najbystrzejszych rywalizowały drużyny kilku szkół Wilna: Szkoły „Ateities”, gimnazjów im. Jana Pawła II, „Saulės”, Adama Mickiewicza.
W murach szkoły gościliśmy zespół „Lietuva”, członkowie którego w ramach teatralizowanych zajęć edukacyjnych „Tai margumas mūs šalelės“ zapoznali uczniów z różnorodnością regionów Litwy.
Kulminacja naszego świętowania przypadła na 15 lutego, kiedy to całą szkołą, 9 autokarami pojechaliśmy na wycieczkę do Kowna. Zapoznaliśmy się z miastem i jego historią oraz braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, które się odbywały w różnych muzeach: Lotnictwa, Wojskowym, Literatury, Historycznym Pałacu Prezydenckim.
Gimnazjum było współautorem pomysłu zatańczenia w dn. 16 lutego uroczystego poloneza na placu Ratuszowym Wilna. Szkołę reprezentowało 20 par uczniów oraz absolwentów.
W taki sposób jako społeczność uczciliśmy ważną dla naszego kraju datę.
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-