2013 m. lapkričio 8 dieną mūsų gimnazijos 8b ir G4a,c klasių mokiniai kartu su juos lydinčiais mokytojais T.Petruškiene, V. Borovskiu, S. Samsonov, A. Neverovska išvyko į pažintinę dviejų dienų kelionę “Garsieji Varšuvos muziejai”. Kelias tolimas, tad važiuodami grožėjomės puikiais Lietuvos ir Lenkijos gamtovaizdžiais bei klausėmės  mokytojos Anos Makovskos pasakojimų apie Varšuvos miesto istoriją, žymiausias vietoves ir pastatus.

Pirmasis mūsų lankymo objektas – Sukilimo muziejus. Tai vieta, kurią būtinai turėtų pamatyti kiekvienas, kad suprastų Varšuvą. Muziejuje apžiūrėjome daug įdomių eksponatų – nuo ginkluotės iki sukilėlių meilės laiškų. Čia sukurta autentiška atmosfera – prietema, girdėti sprogimai, plaka širdis, visur kabo sukilimo nuotraukos. Negalėjome sulaikyti ašarų žiūrėdami filmą “Griuvėsių miestas”, kuris labai sujaudino mūsų širdis.  Po to visi išvykome į ekskursiją po Varšuvos senamiestį, kur pagilinome žinias apie šio miesto istoriją. Kitą dieną vidudienį patraukėme į Koperniko mokslo centrą. Tai eksperimentų karalystė ir rojus besidomintiems pasauliu. Čia svajonės tampa realybe! Mokiniai turėjo galimybę savarankiškai atlikti daug įvairių žaismingų bandymų. Taigi kiekvienas čia jautėsi tikru tyrinėtoju ir atradėju.  Po apsilankymo Koperniko mokslo centre nuvykome į Frederiko Šopeno muziejų, kuris laikomas interaktyviausiu ir moderniausiu memorialiniu muziejumi Europoje.

Kelionė buvo labai įdomi ir turininga, taigi iš Varšuvos išvykome kupini puikių įspūdžių ir patirties.