Lietuvos šventę švęsti pradėjome judriai ir gudriai: snieguotą vasario 9 d. iš pat ryto prasidėjo judrusis renginys – šimtas mokinių, iškėlę Lietuvos trispalvę, bėgo po šimtą metrų gimnazijos stadione. Vėliau įvyko Vilniaus miesto mokyklų „protų mūšis“ Lietuvos šimtmetis gudriai. Viktorinoje proto miklumą išbandė lietuviškos, rusiškos ir lenkiškų mokyklų 9-10 klasių (I-II klasių) mokiniai iš „Ateities“ mokyklos, Jono Pauliaus II, „Saulės“ privačios, Adomo Mickevičiaus gimnazijų. „Proto mūšio“ klausimai, kuriuos parengė mūsų gimnazijos mokytojai lituanistai, buvo susiję su Lietuvos literatūra, istorija, geografija, etniniu paveldu. Klausimų teko ir rimtų, ir smagesnių, verčiančių pamąstyti kūrybiškiau, žaismingiau. Visos komandos pasirodė puikiai – jautėmės bendros šventės dalyviai, siejami vienos bendros Tėvynės Lietuvos. Nugalėtojais tapo Jono Pauliaus II gimnazijos komanda.
Gražią šventę tęsėme pasikvietę į svečius garbių menininkų – gimnazijoje koncertavo „Lietuvos“ ansamblis, kuris 5-9 klasių mokiniams jaunatviška teatralizuota edukacine programa „Tai margumas mūs šalelės“ pristatė Lietuvos regionų skirtybes. Mokiniai ne tik klausėsi svečių atliekamų liaudies dainų, stebėjo juos, šokančius skirtingų regionų šokius, pamatė autentiškus tautinius kostiumus, bet ir patys minė mįsles, bandė suprasti tarmiškai pasakojamas istorijas, mušė ritmą kartu su ansamblio muzikantais. Pajusti Mažosios Lietuvos savitumą mokiniai galėjo patys repuodami žvejų dainą Stintpūkis. Ši žvejų daina išjudino net santūriausius žiūrovus.
Žvarbų vasario 15-osios rytą iš Vilniaus pajuda net devyni autobusai, kuriuose šurmuliuoja visa Adomo Mickevičiaus gimnazija. Vykstame į Kauną – istorinę tarpukario Lietuvos sostinę. Draugiškai nusifotografavę Kauno pilies fone, išsiskirstėme po įvairius muziejus: dalis mokinių lankėsi Maironio literatūriniame muziejuje, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, Istorinėje Prezidentūroje, kur buvo apžiūrėta ką tik atidaryta paroda „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“. Kupini įspūdžių vakarop grįžome į Vilnių ir išsiskirstėme pasitikti Vasario 16-osios jau namuose su tėvais, artimais draugais. Išsiskirstėme švęsti Lietuvos.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————